Mennyire passzol hozzám?

Újságíró

Junior

Tapasztalt vagy kezdő újságíróval bővítjük szerkesztőségi csapatunkat Gyergyó-térségben!

Új kollégánk különböző sajtóeseményeken és rendezvényeken vesz részt, azokról tudósít, valamint számos egyéb közéleti és kulturális témában ír cikkeket.

Szakmai ismeretek

Szakmai tapasztalat
tanulmányi tapasztalat
jó helyesírás és íráskészség
jártasság a térség közéletében
Jó kommunikációs készség

Elhivatott Határozott Betartja a vállalt határidőket Tájékozott Társaságkedvelő, csapatjátékos

Ekkor kezdhetsz

Azonnal

Étkezés
Étkezési támogatás
Képzés
Házon belüli képzés
Csapatépítő programok

Feladatok

  • Tudósítások, interjúk, riportok készítése.
  • Közéleti, kulturális témák feldolgozása, ezekből cikkek írása, szerkesztése.
  • Sajtóeseményeken és különböző rendezvényeken való részvétel, ezekről beszámoló, tudósítás írása.

  • Jelentkezés nyelve: magyar
  • Self-branding profil
  • Önéletrajz
  • LinkedIn

Végzettség

Kommunikáció- és médiatudomány
BA diploma
vagy
Bármilyen fokú diploma
vagy
Kiegészítő képzés

Magyar
Anyanyelvi szint

Iroda cím

Piața Majláth Gusztáv Károly, Miercurea Ciuc, Románia

Heti munkaidő
rugalmas munkaidő óra/hét
Munkaidő
10:00 - 16:00

Termékünkről

Hargita megye közéleti napilapja

A Hargita Népe Lapkiadó Hargita Megye Tanácsa alárendeltségébe tartozó kulturális intézmény. Felvállalja a megye hagyományait, értékeit, helyet biztosít pályakezdő költők, írók műveinek, természettudományos ismeretterjesztő cikkeknek és igyekszik helytállni az új versenyhelyzetben.

A napilap mellékleteként megjelenő folyóiratok, tematikus oldalak: Műhely, Székely Gazda, Székely Konyha.

Olvasóink mindennapi tájékoztatása, minőségi információátadás különféle rovatokba foglalt tematikával.

Mi hiányozna, ha elmennék?

Lőrincz Csaba Levente
			    									- Kiadóvezető

A friss hírek újdonsága és a szerkesztői csapatmunka.

Lőrincz Csaba Levente , Kiadóvezető

Hargita Népe - Fotó az irodáról  - Piața Majláth Gusztáv Károly, Miercurea Ciuc, Románia

Ettől különleges a termékünk

Naprakész tájékoztatás 53 éves szakmai háttér számos melléklet és kiadvány pontos, megbízható hírközlés

Történetünk

  1. 1968

    Ekkor indultunk el, az akkor még Hargita napilap néven.

  2. 1981

    34 000 páldányszámban nyomtattuk.

  3. 2018

    50 éves évfordulónkat ünnepeltük.

Rendszeres szerkesztőségi üléseinken mindent megvitatunk, és mindenki véleményét, előrevivő ötletét, gondolatát átbeszéljük.

Hargita Népe - Kedvenc tárgy az irodában  - Piața Majláth Gusztáv Károly, Miercurea Ciuc, Románia

Szerkesztőségünket tapasztalt kollégák alkotják, akik szakmai tudásukkal támogatják a fiatal, pályakezdő munkatársakat. Közös tréningeken és szakmai előadásokon veszünk részt.

Kétszavasok

Csúszás vagy túlóra?
Egy szerkesztőségben néha mindkettő becsúszik. :)
Superpower?
Kutatjuk és érthetően le is írjuk a híreket.
Legbüszkébb
Kitartó olvasóbázisunkra.

A szerkesztőségi nyüzsgést, a nagy közös beszélgetéseket.

Bruce Willis

Öntudatos

  • tájékozottság
  • nyitottság
  • precizitás
  • pontosság
  • felelősségteljesség
  • önállóság
  • csapatszellem

Székely Gazda mellékletünk
Székely Konyha mellékletünk