slide image 1
Promera Menedzsment Kft.Veszprém, Deák Ferenc u., 8200 Magyarország

Mid / Senior Java Developer

Medior |Teljes munkaidős |IT Development |Távmunka
Bruttó fizetési sáv
1 500 000 - 1 800 000 HUF
Megnézem az állás részleteit
Jelentkezési határidő
Értesülj állásainkról!Iratkozz fel és szólunk, ha itt új álláslehetőség nyílik.
Állás infók

Az állásról

We are looking for mid / senior java developer, to design and build a series of high-volume Java applications for analytics of real-time trading data, working closely with business stakeholders and technology teams. Tech-stack is Java heavy, with a focus on scaling and modernizing the front office technology environment. Wider tech includes Kafka, SQL and a range of DevOps/Automation tools.

Fizetési sáv

Bruttó fizetési sáv 1 500 000 - 1 800 000 HUF
Bérkalkulátor

angol,
Önéletrajz

Munkaidő

Heti munkaidő40 óra / hét

Feladatok

Build reusable components
Develop and deliver high-quality code
Participate in analyzing client needs
Perform peer code review
Planning architecture

Technológiák, eszközök

Op.System: Windows, Linux |Computer: Notebook |Monitors: Two

Szakmai ismeretek

  • Java4 / 5
  • SQL4 / 5
  • Core Java4 / 5

Végzettség

InformatikaBármilyen fokú diploma

Nyelvtudás

AngolTárgyalóképes szint

Ajánld az ismerőseidnek!

Elküldöm a linket

Problem solving, |Good communication skills, |Critical thinking,

Így dolgozunk mi

Agile management

Build server: Jenkins, Bamboo, TeamCity, Gitlab, CircleCl

Pair programming

Unit tests

Version control system: GIT, SVN, TFS

Előny, ha...

Experience in Docker, AWS, Linux, GIT, Rest, Maven,

Távmunka